La Barako Pasaka

Kultūros informacija ir komunikacija

+ 3 komentarai
Ilgai čia nė viena iš mūsų nekėlė kojos, bet va aš šiandien pamąsčiau ir supratau, kad ne už kalnų stojimai ir kad gal reikėtų tokį prevencinį rašinuką parašyti apie savo studijų programą, jeigu kas nors googlintųsi apie ją. Apie pirmą pusmetį mano nuomonė kažkur anksčiau yra išsakyta, o čia apskritai.

Pirmas ir svarbiausias dalykas, t.y. ta minėtoji prevencija: mieli abiturientai, kultūros informacija ir komunikacija nėra meno informacija ir komunikacija.
Va, pasiskaitykit vikipedijoj (kaip šaltinis nurodytas žodynas, tad cit, viskas legalu).
Taip kad prieš stojant verta pasidomėti, įsidėmėti ir suvokti šitą, ko nepadarė daugelis iš mūsų, kol kas vienintelių šios programos studentų. Kad po to negalvotumėt, kad ateisit ir mokysitės apie literatūrą, teatrą, dailę ir pan. Mokysitės apie bibliotekas, muziejus bei archyvus, paveldą, ir labai daug apie informaciją, jos vartojimą. Aišku, ten po trečio kurso, pasirinkus kryptį, yra visokių gražių dalykų kaip literatūrologija mediologija ir t.t.
Na, šįmet gal jau bus lengviau stojantiems, vis dėlto viskas yra surašyta komfako puslapy, čia kažkur.
Ir jau dabar googlinant yra nemažai visokios neblogos, aiškios ir neklaidinančios informacijos (ne taip, kaip pernai...). Man šitas labai patinka, nes ten posritis parašytas: AIKOS
Dar dėl gretutinių studijų - kol kas jų rinktis negalima, kad ir kokia informacija jus pasiektų.
Nesigilinsiu, kodėl, bet tiesiog taip intuityviai rekomenduoju čia stoti žmonėms, mylintiems savo šalį ar bent jau manantiems, kad ir čia gyventi vis dėlto galima.

Trumpai asmeninė nuomonė: man patinka.

Plačiau asmeninė nuomonė: nors tik įstojusi ir išsigandau, kad nėr čia jokio meno, bet maždaug po pusmečio man pradėjo patikti viskas, kas vyksta, pasijutau savoje vietoje. Anksčiau mielai vaikščiodavau į meno galerijas, dabar mielai užeinu ir į bibliotekas ar muziejus pasidairyti, įdomu, kokia kur situacija ir kaip viskas vyksta. Ir archyvai nebeatrodo tokia nemaloni vieta [bet čia gal tik man]. Pradedu kažkiek tuokti, kas daros Lietuvos kultūros politikoj. Dargi esam mokomi naudotis informacija, dažnai kalbam apie informacijos amžių ir informacinę visuomenę. Tos visos teorijos apskritai visai įdomus dalykas. Dėl to, ką šitą programą baigus reikės veikti, stengiuos per daug nesinervint ir kol kas negalvoti. Nuoširdžiai ir visuotinai nemėgstamų dėstytojų kol kas atsirado tik po vieną per semestrą. Man pačiai daugelis net labai patinka, maladiec tokie, o kiti tiesiog normalūs (išskyrus tuos du atvejus, kurių dėl aiškių priežasčių neminėsiu, bet jei įstosit - suprasit patys...).
Daugiau gal nieko tokio nebeturiu pasakyti, jeigu ką
aipogalais@gmail.com
mano paštas, jeigu kam nors kiltų klausimų, aš mielai pasistengčiau į juos atsakyti.

Stokit atsakingai,
Katinas

3 komentarai (-ų):

 1. kad kai mes stojom, ir nebuvo pasakyta, apie kokią kultūrą čia kalba, todėl daug kas ir užkibo.
  ir beje, pasirenkamieji dalykai nuo ketvirto semestro prasideda

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai ačiū už tokius įrašus, daugiau tokio tipo. Prieš tai galvojau studijuoti kažką tokio, bet jūsų ir dar kai ko dėka, suvokiau kad komunikacija, informologija ir kitos šios krypties studijos ne man. Dar pora klausimų: kiek jums asmeniškai vidutiniškai per dieną/savaitę yra paskaitų? Ar yra taip kad tik kelios per dieną, o kitą dieną jau daug, ar panašus skaičius visomis dienomis? Ir būtent jums, komunikaciją studijuojančioms, lengviau buvo mokykloje ar universitete?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Na, šį semestrą vieną savaitę 13 paskaitų, kitą savaitę 10 (būna lyginės ir nelyginės savaitės, tvarkaraščiai jų truputį skiriasi, bet čia taip visam VU). Dienų labai įvairių turim, kartais būna 2 paskaitos per dieną, kartais 4, vidurkį paėmus, akivaizdu, gaunasi apie tris. Ir patys semestrai labai skiriasi savo užimtumu, vienas komfaką baigęs draugas sakė, kad būna, semestrą ari kaip juodas jautis, o kitą nesupranti, ar iš viso studijuoji (tai maždaug toks kontrastas ir tarp mūsų pirmo ir antro semestro dabar).
  Mokykloj lengviau ta prasme, kad viskas labai konkretu. Bet šiaip matyt universitete lengviau. Užimtumas nėra labai didelis, o kai kuriom dienom iš viso poilsis, be to, gali kartais ir šiaip paskaitų praleisti ;) Žodžiu, į mokyklą nelabai norėčiau grįžti, o univeras patiiinka :)
  - Katinas

  AtsakytiPanaikinti